Okrzemki dla zwierząt

Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal

antyzbrylający mineralny dodatek do paszy dla zwierząt hodowlanych

 Nr WET PL α14083395p

 DiatoNat® Animal to krzemionkowe pancerzyki okrzemek, pochodzące z amorficznych, słodkowodnych złóż o wyjątkowej czystości i jakości. DiatoNat® Animal nie zostały w jakikolwiek sposób zmodyfikowane strukturalnie czy chemicznie – jest to produkt całkowicie naturalny.

Ziemia_Okrzemkowa_DiatoNat_Animal_Dodatek_do_Żywności_Zwierzęta_Zwierząt_Antyzbrylacz

DiatoNat® Animal jest źródłem naturalnego krzemu, a dzięki specyficznej przestrzennej budowie pancerzyków eliminuje z organizmu toksyny i złogi oraz pomaga zwalczać wewnętrzne i zewnętrzne pasożyty zwierząt. DiatoNat® Animal stanowi także bardzo dobry absorbent niwelujący działanie aflatoksyny powstającej w zapleśniałych paszach.

Produkt odpowiedni dla bydła, trzody chlewnej, owiec, kóz, koni, jeleniowatych, drobiu i wszystkich innych zwierząt hodowlanych.

W Stanach Zjednoczonych ziemia okrzemkowa jest powszechnie i z powodzeniem stosowana do celów hodowlanych. W Polsce i w Europie praktyka ta zaczyna być już doceniana na większą skalę.

Oferujemy najwyższej jakości amorficzną ziemię okrzemkową.

Nazwaliśmy ją Okrzemki Naturalne, aby odróżnić ją od innej oferowanej na rynku ziemi okrzemkowej.

Stosowanie Okrzemek Naturalnych kosztuje jedynie maksymalnie 200 zł na tonę paszy.

Zwierzę uzyskuje większy pożytek z pobranego pożywienia, a hodowca większy zysk ze swojej działalności.

Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal stosowane są do pasz dla zwierząt hodowlanych jako środek przeciwzbrylający. Pasze dla zwierząt zawierają takie substancje jak melasa, które są przyczyną lepkości cząstek. Z tego powodu pokarm się zbryla i pleśnieje. Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal dodane do pasz otaczają każdą cząstkę pokarmu i przeciwdziałają zlepianiu się, dzięki czemu zapobiegają psuciu się czy stęchliźnie. Oznacza to mniejsze straty pasz. Także dzięki separacji cząstek pożywienia zwierzęce enzymy trawienne mogą lepiej otaczać każdą z nich. Oznacza to polepszenie przyswajalności paszy.

Dlaczego Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal spełniają tak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu zwierząt?

  • Poprawa kondycji zwierząt, eliminacja złogów w jelitach. Dzienna porcja Okrzemek Naturalnych DiatoNat® Animal zawiera ujemnie naładowane pancerzyki okrzemek, przyciągające dodatnio naładowane szkodliwe substancje, takie jak: pozostałości po grzybach, pleśni, bakteriach i lekach, endotoksyny, pestycydy oraz kationy metali ciężkich; powoduje to wiązanie ich w cylindrycznej strukturze pancerzyków i opuszczanie organizmu wraz z odchodami. Oczyszczone jelita umożliwiają zwiększenie przyswajalności paszy, a także pomoc w walce z biegunką, co umożliwia lepszy przyrost wagi.
  • Naturalne wspomaganie walki z pasożytami. Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal znajdują zastosowanie w profilaktyce oraz zwalczaniu wewnętrznych i zewnętrznych pasożytów zwierząt. Eliminacja pasożytów polega na fizycznej (mechanicznej) destrukcji ich ciał i innych form, a także na zapobieganiu dalszemu rozmnażaniu się pasożytów. Zwierzę żywione paszą z dodatkiem odpowiedniej ilości Okrzemek Naturalnych DiatoNat® Animal nie podlega wpływowi pasożytów i toksycznych chemikaliów, odnosząc maksymalną korzyć ze spożytego pokarmu i wody. Dzięki powyższym czynnikom koszty weterynaryjne mogą być znacząco zredukowane.
  • Obniżenie ilości much i likwidacja nieprzyjemnego zapachu odchodów.

Okrzemki Naturalne DiatoNat® Animal to dla zwierząt
źródło biologicznie aktywnego krzemu.

  • Poprawa stanu sierści i piór. Sierść i pióra stają się zdrowsze i ładniejsze; stosowanie Okrzemek Naturalnych zwiększa zawartość krzemu w tkance łącznej.
  • Mniejsze ryzyko urazów, przyśpieszenie gojenia się ran, poprawa kondycji stawów. Krzem wspomaga tworzenie się kolagenu i poprawia kondycję tkanki łącznej: tkanki chrzęstnej, ścięgien, wiązadeł oraz układu naczyniowego.
  • Polepszenie gojenia się złamań kostnych. Krzem odgrywa równie ważną rolę w formowaniu i odbudowie kości co wapń.
  • Mniejsza skłonność do zaparć lub biegunek, nawet u zwierząt, które były lekooporne.

Oznacza to poprawę efektywności produkcji zwierząt hodowlanych.

Jak stosować DiatoNat® Animal?

Dzienna dawka przyjmowanych Okrzemek Naturalnych DiatoNat® Animal zależy od wagi zwierzęcia. Zwykle zaleca się podawanie okrzemek w ilości 2% masy podawanej zwierzęciu paszy.

Posiadamy wymagane certyfikaty i dopuszczenia.

Współpracujemy z akredytowanym laboratorium badawczym. Dodatkowo zawsze służymy wsparciem merytorycznym dotyczącym naszych produktów i ich zastosowania.

Posiadamy numer weterynaryjny: PL α14083395p.

ZAPYTANIA – ZAMÓWIENIA -KONTAKT Z NAMI

Początek strony

Okrzemki – charakterystyka

Okrzemki dla roślin

Okrzemki literatura

Okrzemki dla ludzi – strona mineral-guard.com.pl