Dodatki do ściółki

Dla zwierząt hodowlanych

Naturalny środek pochłaniający wilgoć i toksyny w ściółce – ziemia okrzemkowa

Oferujemy ziemię okrzemkową (diatomit) przeznaczoną specjalnie jako skuteczny, naturalny czynnik zapewniający higienę, jakość i trwałość przechowywania oraz użytkowania ściółek dla zwierząt. Produkt pochodzi z amorficznych, słodkowodnych złóż o wyjątkowej czystości i jakości, posiada numer weterynaryjny oraz certyfikat BIO i EKO. Produkt w 100% naturalny – nie kalcynowany.

 • Pochłanianie wilgoci, toksyn wydzielin, osuszanie odchodów.
 • Naturalny, szybki i skuteczny środek zapobiegający lęgnięciu się szkodników się w ściółce.
 • Całkowicie bezpieczny dla środowiska, zdrowia ludzi i zwierząt.
 • Zachowanie higieny pomieszczeń.
 • Wydajność 2% masy ściółki lub 75g na każdy m2 podłogi (m3 ściółki).

  Okrzemki Naturalne
  DiatoNat® Dry

  22,68 kg

  Niechciana wilgoć i toksyny w ściółce – działanie okrzemek

  Ziemia okrzemkowa jest znakomitym naturalnym sorbentem. Porowata struktura przestrzenna krzemionkowych pancerzy okrzemek w diatomicie skutkuje pochłanianiem niechcianej wilgoci, toksyn i wydzielin, osuszaniem odchodów, co zapobiega wilgoceniu, gniciu, stęchliźnie oraz zbrylaniu. Osuszanie wpłynie również korzystnie na stan stóp zwierząt. Dzięki powyższym czynnikom straty ekonomiczne podczas przechowywania, transportu i użytkowania ściółek mogą być znacząco zredukowane. Produkt do stosowania również jako czynnik utrzymujący higienę pomieszczeń gospodarskich i domowych. Doskonale sprawdza się jako środek zwalczający szkodniki na fermach drobiu. 

  Jak zwalczyć wilgoć i toksyny – stosowanie

  Rozprowadzić równomiernie w ściółce / na podłożu dla zwierząt. Stosować większe ilości w szczelinach i zakamarkach. Celem zwalczania pasożytów u zwierząt oprócz osypywania pomieszczeń zaleca się wcieranie produktu w skórę i sierść/pióra zwierzęcia oraz przeczesywanie, a także zapewnienie miejsca do suchej kąpieli. 

  Pomieszczenia dla drobiu

  Upewnij się, że pomieszczenie jest czyste i suche. Zastosuj 75g ziemi okrzemkowej na każdy metr kwadratowy podłogi (metr sześcienny ściółki) i rozprowadź równomiernie. Umieść drobny kopczyk okrzemek  na końcu każdej żerdzi oraz nasyp niewielką ilość wzdłuż żerdzi. Nasyp nieco na dno każdego gniazda. Podaj ziemię okrzemkową w płytkim naczyniu lub rozsyp, aby zwierzęta mogły swobodnie ją spożywać (UWAGA: nigdy nie stosuj w tym celu krystalicznych odmian diatomitu! Tylko bezpieczną postać amorficzną). Umieść sporo ziemi okrzemkowej w ulubionym przez zwierzęta miejscu do suchej kąpieli.