Dodatki do paszy

Dla zwierząt hodowlanych

Antyzbrylający, naturalny, mineralny dodatek do pasz – ziemia okrzemkowa

Oferujemy ziemię okrzemkową o jakości spożywczej dla zwierząt przeznaczoną specjalnie jako dodatek do pasz. Produkt pochodzi z amorficznych, słodkowodnych złóż o wyjątkowej czystości i jakości, posiada numer weterynaryjny oraz certyfikat BIO i EKO. Produkt w 100% naturalny – nie kalcynowany.

 • Naturalny dodatek do pasz jako źródło krzemu, antyzbrylacz, wypełniacz.
 • Poprawa zdrowia i kondycji zwierząt.
 • Całkowicie bezpieczny dla środowiska, zdrowia ludzi i zwierząt.
 • Pochłanianie toksyn (np. aflatoksyny w paszach).
 • Spełnia wymagania hodowli i gospodarstw ekologicznych.
 • Wydajność – 2% w całkowitej masie paszy.

  Okrzemki Naturalne
  DiatoNat® Animal

  20 kg

   Jak działa ziemia okrzemkowa dla zwierząt?

   Ziemię okrzemkową powszechnie stosuje się jako antyzbrylacz, wypełniacz, a także źródło krzemu dla zwierząt, mające szereg zdrowotnych korzyści oraz jako naturalny czynnik przeciwpasożytniczy. Może być więc również składnikiem mieszanek uzupełniających lub samodzielnym dodatkiem żywieniowym. Jest to także bardzo dobry absorbent niwelujący działanie aflatoksyny w paszach. Okrzemki dodane do paszy otaczają każdą jej cząstkę i przeciwdziałają zlepianiu się, dzięki czemu zapobiegają psuciu się. Oznacza to mniejsze straty pasz. Dzięki separacji cząsteczek pożywienia zwierzęce enzymy trawienne mogą lepiej otaczać każdą cząstkę, co polepsza przyswajalność paszy. Ujemnie naładowane pancerzyki okrzemek przyciągają dodatnio naładowane szkodliwe substancje, takie jak pozostałości po grzybach, pleśni, bakteriach i lekach, endotoksyny, pestycydy oraz kationy metali ciężkich, wiążąc je w swojej strukturze i opuszczając organizm wraz z odchodami. Wśród korzyści stosowania można wymienić również: oczyszczanie jelit ze złogów, poprawę stanu sierści i piór, mocniejszy kościec i stawy, mniejszą skłonność do zaparć lub biegunek.

   Ziemia okrzemkowa dla zwierząt – jak stosować?

   Dodawać do paszy w ilości ok. 2% diatomitu w całkowitej masie paszy lub podawać w osobnym pojemniku. Naturalny czynnik przeciwpasożytniczy: zależnie od rodzaju pasożyta podawać do spożycia lub osypywać zwierzęta i ściółkę, zapewnić miejsce do suchej kąpieli.