Ziemia okrzemkowa

W odpowiedzi zapytania naszych Klientów wyodrębniliśmy ziemię okrzemkową (diatomit) przeznaczoną do stosowania w rolnictwie (uprawie roślin oraz hodowli zwierząt), gospodarstwie domowym oraz przemyśle. Kierowani wieloletnim doświadczeniem oraz korzystając z rzetelnych publikacji naukowych, a także uważnie dobranych partnerów biznesowych, dla każdej branży wyszukujemy odrębne złoże lub rodzaj surowca, jak najlepiej odpowiadający docelowemu zastosowaniu. Korzystamy jedynie ze sprawdzonych, przebadanych źródeł oraz złóż ziemi okrzemkowej najwyższej jakości. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom oraz potrzebom każdego Klienta i Partnera.

Oferujemy między innymi:

  • środek na insekty,
  • okrzemki dla zwierząt,
  • okrzemki poprawiające właściwości gleby,
  • naturalny sorbent,
  • medium filtracyjne.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami. Postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Okrzemka - co to jest?

Ziemia okrzemkowa jest to mineralna substancja organiczna składająca się ze skamieniałych pancerzy maleńkich jednokomórkowych organizmów – okrzemek właśnie. Należą one do glonów i cechują się ogromną różnorodnością. Występują w środowisku wodnym, zarówno słonym jak i słodkim, a także w glebie czy śniegu. Wytwarzając ogromne ilości materii organicznej, będącej pokarmem wielu innych stworzeń, oraz znaczną część ziemskiego tlenu, stanowią nieodzowny element ekosystemu. Kiedy okrzemki obumrą, a woda, w której przebywały, wyschnie, w procesie liczącym sobie miliony lat powstanie w końcu skała osadowa składająca się głównie z dwutlenku krzemu – ziemia okrzemkowa, inaczej zwana diatomitem.

Co ważne, odpowiednie źródło pochodzenia okrzemek ma fundamentalne znaczenie przy doborze produktu do docelowej branży i zastosowania. Ziemia okrzemkowa przeznaczona dla hodowli zwierząt, uprawy roślin i higieny pomieszczeń musi pochodzić ze złóż słodkowodnych, a pancerze posiadać odpowiedni kształt z mikroskopijnymi otworami w ściankach. Tylko wtedy właściwości sorpcyjne są prawidłowo zachowane, a struktura wytrzymała. Złoża takie charakteryzują się ponadto pożądaną czystością oraz stabilnością składu. Dla bezpieczeństwa polecamy stosować okrzemki o strukturze amorficznej, czyli niekrystalicznej (nieuporządkowanej) – NIE kalcynowane. Tylko taka ziemia okrzemkowa posiada łagodne cząstki i jest dopuszczona do spożycia dla ludzi i zwierząt.

Do celów rolniczych i hodowlanych oferujemy jedynie okrzemki amorficzne pochodzenia polodowcowego, ponieważ cechują się najczystszym możliwym, trwałym składem oraz strukturą amorficzną. W odróżnieniu, złoża słonowodne obejmują zróżnicowane kształty i rodzaje pancerzyków, co skutkuje ich kruchością i nieprzewidywalną kompozycją, a także zatraceniem właściwości sorpcyjnych.

Amorficzny dwutlenek krzemu w stanie naturalnym występuje niezmiernie rzadko. Niestety rynek zalewany jest tanią, krystaliczną i/lub słonowodną ziemią okrzemkową o zanieczyszczonym składzie, oferowaną z przeznaczeniem rolniczym, żerując na niedostatecznej wiedzy klientów.

Sprawdzaj okrzemki!

Przy działaniu wysokich temperatur (naturalnie lub przemysłowo) amorficzna ziemia okrzemkowa zmienia swoją postać na krystaliczną. Krystaliczną, czyli kalcynowaną krzemionkę wykorzystuje się do filtracji w przemyśle spożywczym, chemicznym czy systemach basenowych. Oferujemy kalcynowaną ziemię okrzemkową o różnych parametrach. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy odpowiednią do Twoich potrzeb.

Fot. Ziemia okrzemkowa kalcynowana (krystaliczna) – odpowiednia do filtracji.

    Nasze Okrzemki Naturalne to

    WYJĄTKOWY ELEMENT PRZYRODY

    • całkowicie naturalny i organiczny,
    • bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska,
    • nieprzetworzony chemicznie ani strukturalnie,
    • pochodzący z czystego, sprawdzonego źródła,
    • posiadający wymagane dopuszczenia.